ЯКІ ОЦІНКИ «РИЗИК-ПЕРЕВАГА» ТЕРАПІЇ ОСТЕОПОРОЗУ?

D.F. Ferguson, A. H. Hassan, G. K. Konstantopoulos

Королівська лондонська лікарня, Лондон, лікарня Танбрідж Уеллс, Пембері, Великобританія

19 – 22 квітня, 2018

Скорочення:

The International Osteoporosis Foundation (IOF ) - Міжнародний фонд остеопорозу

The European Society for Clinical and Economic Aspects of Osteoporosis, Osteoarthritis and Musculoskeletal Diseases (ESCEO -) - Європейське товариство з клінічних та економічних аспектів остеопорозу, остеоартриту та скелетно-м'язових захворювань

МЩК – мінеральна щільність кісток

Обгрунтування: остеопороз є серйозною проблемою громадської охорони здоров'я в розвинених країнах. Літні жінки піддаються найбільшому ризику захворюваності і смертності, пов'язаних з остеопоротичними переломами і тому більшість досліджень в галузі терапії остеопорозу обов'язково зосереджена на когорті жінок, залишаючи когорту чоловічої статі в якості «недопредставленої популяції». Існує безліч методів лікування, що дозволяють зменшити наслідки остеопорозу, кожен з яких має свої унікальні переваги і ризики. Бісфосфонати, зазвичай, є препаратами першої лінії і в цьому огляді, розглядаються переваги і ризики застосування бісфосфонатів як засобів проти остеопорозу у чоловіків.

Методи: літературний пошук Pubmed був проведений за даними 16 відповідних досліджень, ідентифікованих загальною популяцією дослідження в 2765 чоловіків. В аналіз були включені обидва методи введення (per os і внутрішньовенно) БІСФОСФОНАТІВ.

Висновки. Незважаючи на глобальність проблеми, в даний час є порівняно невелика літературна база для оцінки переваг і ризиків терапії бісфосфонатами у чоловіків. Із зареєстрованих досліджень можна витягти переконливі докази того, що позитивні ефекти поліпшення МЩК і зниження ризику переломів, які оцінюються у жінок, підлягають інтраполяції на когорту чоловіків. Зв'язок між терапією бісфосфонатами і остеонекроз щелепи і атиповим переломом стегнової кістки, яка спостерігається в інших літературних джерелах, в представленому матеріалі була відсутньою.

Джерело: WCO-IOF-ESCEO,  19 – 22 April, 2018, Krakow, Poland