Золедронова кислота запобігає втраті кісткової маси у пацієнтів з пременопаузальним раком молочної залози

By Reuters Staff
June 26, 2018

 

НЬЮ-ЙОРК (Reuters Health) - Золедронова кислота може запобігти втраті кісткової тканини, пов'язаної з лікуванням, у пацієнтів з пременопаузальним раком молочної залози, та ефект терапії зберігається протягом трьох років після лікування - згідно з новими даними.

«Результати відповідають попереднім дослідженням, що підтверджують ефективність використання золедронової кислоти у цих пацієнтів», - пишуть в Bone, 13 червня доктор Іоанніс Ківернітакіс з Бургерхоспіталі та Клементина Кіннгоспіталія Франкфурт та їхні колеги.

Пацієнти з раком молочної залози, які отримують ад'ювантну хіміотерапію, мають щорічну втрату кісткової тканини у поперековому відділі хребта до 7% і до 4% - в ділянці кульшових суглобів, а пригнічення яєчників, ймовірно, ще більше знизить мінеральну щільність кістки (МЩК). Антиресорбційні засоби можуть захищати кістки у хворих на постменопаузальний рак молочної залози, а деякі дослідження показують користь і для пацієнтів, що отримують лікування в пременопаузі.

У дослідженні ProBONE II жінки з «пременопаузальним лікуванням» - хіміотерапія або ендокринна терапія - випадковим чином були відібрані для отримання протягом двох років ад'ювантної терапії по схемі: 4 мг внутрішньовенної золедронової кислоти кожні три місяці або плацебо. Тридцять один пацієнт на активному лікуванні та 34 пацієнти, що отримували плацебо перейшли відмітку п'яти років.

МЩК поперекового відділу хребта збільшилася на 2,2% у порівнянні з вихідним рівнем через 24 місяці у жінок, що отримували золедронову кислоту, тоді як у групі плацебо – зменшилась на 7,1% (P <0,001). Через п'ять років МЩК поперекового відділу хребта знизилася на 2,2% у групі золедронової кислоти, та на 7,3% - у групі плацебо (P <0,001). МЩК постійно зменшувалася на всіх досліджуваних ділянках у жінок групи плацебо протягом досліджуваного періоду.

У пацієнтів групи золедронової кислоти рівень мінералізації в ділянці шийки стегнової кістки та кульшових суглобів зберігався протягом п'яти років, хоча в ділянці поперекового відділу хребта спостерігалося невелике, але суттєве зниження показників МЩК.

«Хоча дослідження було достатньо великим для виявлення ефекту золедронової кислоти, воно було замалим, щоб визначити, чи має лікування вплив на рецидив захворювання або появу патологічних переломів», - підкреслили доктор К'юрнітакіс та його колеги.

"Проблемою майбутніх досліджень буде вивчення довготермінових ризиків переломів у когортах жінок, які отримували золедронову кислоту під час хіміотерапії або ендокринної терапії, а також жінок, які не отримували бісфосфонатів», - додають вони.

SOURCE: https://bit.ly/2KcMWak
Bone 2018.
Reuters Health Information © 2018 
Medscape - Jun 26, 2018.

 

RMZ IA cons zol K1 1

RMZ IA cons zol K1 2

RMZ IA cons zol K1 3

RMZ IA cons zol K1 4 1