«НЕ ДАЙ ОСТЕОПОРОЗУ ТЕБЕ ЗЛАМАТИ!»

Сайт "Остеопороз"  –  унікальний портал для фахівців охорони здоров’я,  фармацевтичних працівників і всіх зацікавлених, кому небайдуже здоров’я його кісток.

Цей сайт про те, що таке остеопороз і як запобігти переломам кісток, що виникають при його розвитку, як зберегти або повернути міцність скелета. 

Портал "Остеопороз" відкриває усі таємниці цього захворювання і надає  корисні поради про шляхи попередження цього небезпечного захворювання та його наслідків.

Мета ресурсу – знищити бар’єр  між лікарем та пацієнтом, донести актуальну інформацію до осіб з групи ризику і здорових людей задля ранньої діагностики остеопорозу та своєчасного початку лікування з метою попередження остеопоротичних переломів і спричинених ними інвалідності та передчасної смерті українців. 

 

Високий ризик перелому хребта та інших кісток існує у понад 6 мільйонів громадян України через причини системного порушення обміну речовин у кістках, так званого остеопорозу, який виникає майже у всіх осіб жіночого (у віці після 45-50 років) і чоловічого (у віці за 60 років) населення, пов’язаного з віковими змінами гормонального балансу та/або наявністю хронічних захворювань, що провокують розвиток цього захворювання.

Хвороба майже не має клінічних проявів, але головна її загроза – виникнення тяжких переломів при незначних навантаженнях кісток (насамперед, хребців, шийки стегна), які часто призводять до стійкої інвалідності і передчасної смерті хворих на остеопороз.

Статистичні дані МОЗ України переконливо свідчать, що з віком збільшується частота переломів хребців і шийки стегнової кістки. Серед жінок старше 50 років щорічно реєструється 1,5 млн переломів унаслідок остеопорозу, серед яких - 250 тис. переломів шийки стегнової кістки (пацієнти потребують госпіталізації), стільки ж переломів кісток передпліччя (10% постраждалих потребують госпіталізації, решта — лікуються амбулаторно), 250 тис. переломів інших ділянок і 750 тис. переломів тіл хребців). Якщо порівняти частоту остеопоротичних переломів з частотою розвитку ішемічної хвороби серця, інсультів, нових випадків злоякісних новоутворень молочної залози в Україні в останні роки, частота переломів від остеопорозу значно вища за всі перераховані хвороби-лідери.

За прогнозами ВООЗ кількість переломів внаслідок остеопорозу з кожним роком зростатиме на усіх континентах. Так, до 2035 року у чоловіків кількість випадків перелому проксимального відділу стегнової кістки збільшиться на 36%, у жінок - на 43%, і в майбутньому на нас чекає пандемія остеопорозу навіть за стрімкого розвитку медицини як науки, оскільки наше суспільство байдуже ставиться до цієї проблеми, а медики недооцінюють її значення.

Статистику розповсюдженості остеопорозу в нашій країні не можна вважати об’єктивною у зв’язку з відсутністю досконалої системи виявлення остеопорозу, що потребує денситометрії (ультразвукового та/або рентгенологічного дослідження щільності кісткової тканини), можливості виконання якого в Україні вкрай обмежені через брак денситометрів, а існуючі апарати застарілі або не відповідають вимогам для масового обстеження населення. 

Також, на даний час, проведення денситометрії, на жаль, не оплачується державою, відсутні й видатки з державного бюджету на лікування остеопорозу  для попередження переломів.

Недостатня кількість денситометрів в Україні та загрозливо-«мовчазна» особливість  остеопорозу роблять дуже актуальною потребу в його виявленні, страхуванні здоров’я і життя у разі наявності захворювання, а також невідкладності профілактичних заходів проти виникнення переломів. 

І перш за все, фахівці і просто українці мають знати про існуючу загрозу здоров'ю і життю нашій нації і зробити все необхідне для попередження драматичних наслідків цієї підступної хвороби. 

 

Для кого призначений сайт "Остеопороз"?

Спеціалістам охорони здоров'я і фармацевтичним працівникам адресовано розділ "ФАХІВЦЯМ".

В ньому Ви знайдете всю необхідну  інформацію щодо сучасної діагностики та лікування  остеопорозу, ознайомлюючись з міжнародними протоколами англійською та рідною мовами.

На сайті "Остеопороз" Ви можете знайти посилання на передові міжнародні журнали в галузі проблеми остеопорозу та прочитати статті, створені провідними вітчизняними та світовими клініцистами.

Тут також можна переглядати навчальні посібники, відео, розклад і матеріали науково-практичних конференцій, присвячених проблемі остеопорозу і шляхів її вирішення.

 

Для відвідувачів, зацікавлених у збереженні міцності і здоров'я своїх кісток на даному ресурсі зібрано всю необхідну інформацію щодо вчасної діагностики, лікування та профілактики остеопорозу і його наслідків.  

На сайті розташовано систему пошуку лікарів, до яких можна звернутись за консультацію як до спеціалістів високого рівня з проблеми остеопорозу. Для цього потрібно зайти в розділ «Фахівці з остеопорозу» та вибрати  спеціаліста, який найбільше Вам підійде, заповнити бланк замовлення на консультацію і отримати зворотній зв'язок.

Карта денситометрії  допоможе Вам знайти найближчий до Вас медичний заклад, де проводять обстеження кісток на остеопороз, так звану денситометрію, яка необхідна для встановлення діагнозу та перевірки результатів лікування остеопорозу.

 

Інформація, яка постійно оновлюватиметься, допоможе Вам зрозуміти необхідне про профілактику,  сучасну діагностику та ефективне лікування захворювання кісток - остеопороз.

Памятайте, остеопороз – хвороба що добре лікується. 

Ефективне лікування остеопорозу – запорука попередження переломів, шлях до відновлення здоров'я і міцності кісток. 

НЕ ДАЙТЕ ОСТЕОПОРОЗУ ВАС ЗЛАМАТИ!