10 міфів про остеопороз

10 міфів про остеопороз

Міф № 1: Більшість людей не повинні турбуватися про остеопороз.

Мільйони американців (точніше 54 млн.) мають низьку кісткову щільність або остеопороз. Насправді, одна з двох жінок і близько один з чотирьох чоловіків у віці старше 50 років обов’язково зламають кістку внаслідок остеопорозу. Захворювання вражає приблизно два мільйони кісток щорічно.

Міф №2: Остеопороз є лише проблемою літніх жінок білої раси.

Хоча остеопорозом страждають переважно жінки білої раси, чоловіки та жінки всіх рас мають ризик захворювання. Крім того, хоча хвороба частіше зустрічається у літніх людей, вона може завдати удару в будь-якому віці.

Міф №3: Вам не потрібно турбуватися про остеопороз, якщо ви просто підвернули ногу або зламали кістку.

Будь-які порушення з боку кісткової тканини у людей старше 50 років від мінімального навантаження на кінцівку, які не викликані серйозною травмою (аварія, катастрофа, падіння зі сходів і т.д.), можуть бути першою ознакою низької щільності кісток або остеопорозу. Зламані кістки внаслідок втрати стійкості  на тротуарі або падіння на підлогу будинку нерідко пов'язані з остеопорозом, який часто не діагностується.

Міф 4: Люди з остеопорозом можуть відчувати слабкість кісток.

Остеопороз зазвичай називають «тихою хворобою». Часто перелом кістки є першою ознакою остеопорозу. Деякі люди дізнаються, що вони мають остеопороз тільки після зменшення росту внаслідок однієї або декількох зламаних кісток у хребті. Ці порушення можуть відбуватися навіть без помітного болю.

Міф №5: Тест на остеопороз болючий і піддає вас впливу великої кількості радіації.

Експерти рекомендують тест на мінеральну щільність кісткової тканини методом DXA (двохенергетична рентгенівська абсорбція). Вона проста, безболісна, займає 5-10 хвилин і має дуже малу дозу випромінювання. Ви піддаєтесь у 10-15 разів більшій дозі випромінювання від польоту на літаку в обидва кінці між Нью-Йорком і Сан-Франциско. Альтернативною є ультразвукова скринінгова денситометрія, у цьому разі променеве навантаження взагалі відсутнє.

Міф №6: Дітям і підліткам не потрібно турбуватися про стан кісткової тканини.

Діти і підлітки можуть мати міцні кістки і запобігати остеопорозу, будучи фізично активними і отримуючи достатню кількість кальцію і вітаміну D.

Міф №7: Якщо ви п'єте багато молока та тренуєтеся, ви не ризикуєте захворіти на остеопороз.

Навіть якщо ви п'єте багато молока і тренуєтеся, ви все ще можете мати ризик розвитку остеопорозу. Є багато факторів ризику остеопорозу - деякі з них можна контролювати, а деякі  - ні.

Міф 8: Остеопороз не є серйозним захворюванням.

переломи кісток при остеопорозі можуть бути дуже болючими та серйозними. Вони  можуть впливати на фізичне, психічне та емоційне здоров'я, а в деяких випадках – навіть бути причиною летального виходу. Важливо вживати заходи  протягом всього життя, щоб захистити свої кістки.

Міф 9: Прийом додаткових добавок кальцію може допомогти запобігти остеопорозу.

Прийом більшої кількості кальцію, ніж потрібно, не надає додаткових переваг. Оцініть кількість кальцію, який ви отримуєте з харчових продуктів, у звичайний день, щоб визначити, чи є потреба у додатковому прийомі кальцію для вас. Дізнайтеся, скільки кальцію потрібно.

Міф 10: Більшість людей не потребують прийому вітаміну D.

Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій. Якщо ви не отримуєте достатньо вітаміну D, ви піддаєтеся більшому ризику розвитку остеопорозу. У вашій шкірі виробляється вітамін D під впливом сонця. Також вітамін D є доступним у деяких продуктах. Однак багато людей потребують добавки вітаміну D. Дізнайтеся, скільки потрібно вітаміну D і чи потрібна додаткова його кількість саме вам.

The National Osteoporosis Foundation