Міжнародна Асоціація з Остеопорозу підкреслює нагальну потребу у підтримці мобільності серед старшого населення світу

Міжнародна Асоціація з Остеопорозу підкреслює нагальну потребу у підтримці мобільності серед старшого населення світу

Нова редакція Compendium of Osteoporosis від IOF (Міжнародної Асоціації з Остеопорозу), опублікована до Всесвітнього дня остеопорозу в жовтні 2019 р., підкреслює тривожне збільшення ступеню залежності для людей похилого віку та окреслює дев'ять глобальних пріоритетів щодо профілактики переломів. 

Compendium IOF - це авторитетний довідковий документ з питань остеопорозу для всіх ключових зацікавлених сторін у галузі опорно-рухового апарату. Він забезпечує стислий огляд патофізіології, факторів ризику, профілактики та менеджменту захворювання; документує поширеність остеопорозу та пов'язаних з ним переломів як в усьому світі, так і на регіональному рівні; та окреслює поточні дослідження з питань епідеміології, смертності, витрат на охорону здоров'я та доступ до діагностики та лікування для кожного регіону світу.

Нова редакція Compendium закликає органи охорони здоров’я підтримувати всіх зацікавлених сторін у розробці національних реєстрів переломів стегна, механізм порівняння догляду за пацієнтами з переломом стегна проти стандартів клінічної допомоги.

Нове видання також звертає увагу на необхідність вдосконалення багатопрофільної реабілітації, яка включає покращення гострої різносторонньої допомоги пацієнтам з переломом, швидку вторинну профілактику після першої появи перелому та адекватну постійну допомогу тим, у кого є обмеження функцій після перелому.

У 2019 році вперше група країн G20 визначила старіння як глобальний ризик. Глобальні та регіональні прогнози ООН, показані у звіті, виявляють тривожне зростання коефіцієнта залежності для людей похилого віку, тобто відношення населення віком від 65 років до населення віком 15-64 років. Республіка Корея надає одну з найстрашніших ілюстрацій демографічних змін - за прогнозами, кількість осіб у віці 65 років і старше зросте з 10 осіб на 100 осіб працездатного віку в 2000 році до 66,3 на 100 працюючих у 2050 році. Європа залишиться у світі як найстаріший регіон із співвідношенням 48,7 на 100 до 2050 року. Латинська Америка теж швидко старіє. Найбільш густонаселена країна, Бразилія, побачить перехід від низького співвідношення 7,8 на 100 у 2000 році до 36,7 на 100 у 2050 році.

Джерело: iofbonehealth.org