Новий документ Міжнародного фонду остеопорозу (IOF) та Європейського товариства клінічних та економічних аспектів остеопорозу та остеоартрозу (ESCEO) пропонує практичні вказівки щодо лікування остеопорозу

Новий документ Міжнародного фонду остеопорозу (IOF) та Європейського товариства клінічних та економічних аспектів остеопорозу та остеоартрозу (ESCEO) пропонує практичні вказівки щодо лікування остеопорозу

Цей документ містить корисні алгоритми, що ілюструють шляхи управління для жінок у постменопаузі з низьким, високим та дуже високим ризиком остеопоротичних переломів, адаптованих до міжнародних умов.

У 2018 році Міжнародний фонд остеопорозу (IOF) та Європейське товариство клінічних та економічних аспектів остеопорозу та остеоартрозу (ESCEO) опублікували оновлені європейські вказівки щодо діагностики та лікування остеопорозу у жінок в постменопаузі. Тепер нещодавно опублікований позиційний документ «Алгоритм ведення пацієнтів із низьким, високим та дуже високим ризиком остеопоротичних переломів» узагальнює вказівки в міжнародному середовищі з акцентом на категоризацію ризику як стратегію спрямування терапевтичних втручань.

Видання відображає результати консенсусної зустрічі, організованої ESCEO та IOF, за участю експертів із 17 країн. Він включає прості у використанні алгоритми, які ілюструють можливі шляхи прийняття рішення щодо лікування постменопаузального остеопорозу, засновані на абсолютному ризику перелому (FRAX®) та стратегію оцінки, що дозволяє класифікувати низький, високий та дуже високий ризик остеопоротичних переломів.

Професор John A. Kanis, провідний автор та почесний президент IOF, заявив:

Переломи, пов’язані з остеопорозом, є головною причиною захворюваності та ранньої смертності. Зараз ми знаємо, що ризик наступного перелому високий відразу після першого перелому. Це чітко вказує на необхідність раннього втручання для профілактики вторинних переломів та використання засобів, які найшвидше впливають на зменшення вірогідності перелому у пацієнтів з дуже високим ризиком».

Обґрунтуванням більш досконалої характеристики ризику є пропонування найбільш відповідних втручань пацієнту. Наприклад, для початкових рекомендацій лікування жінок з високим ризиком найбільш доцільними є інгібітори резорбції кісток. На відміну від цього, жінок з дуже високим ризиком (або "неминучим ризиком" перелому) більш доцільно лікувати анаболічними засобами з подальшим переходом на інгібітори резорбції кісток.

Професор Jean-Yves Reginster, президент і співавтор ESCEO, додав:

Видання стосується необхідності стислого керівництва, яке допоможе клініцистам якнайшвидше виявити та лікувати жінок з найвищим ризиком. Крім того, він розроблений як платформа, на якій можуть бути розроблені конкретні національні рекомендації для характеристики ризику переломів та прямих втручань. "

Джерело: iofbonehealth.org