Про діагностику та лікування остеопорозу розповідають фахівці Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України

 

"Остеопороз – хронічне захворювання кісток, яке провокує втрату їх міцності і розвиток переломів.
Остеопороз розвивається як результат гормональних змін в організмі, хронічних захворювань або тривалого приймання ліків.
За статистикою в Україні понад 3 млн. жінок та майже 1 млн. чоловіків хворіють на остеопороз.
Ця хвороба майже не має симптомів – остеопороз не болить! Дізнатися про нього можна або отримавши перелом, або вчасно зробивши просте і доступне в нашій країні дослідження щільності кісток- денситометрію.
Денситометрія є дуже чутливим методом виявлення навіть перших ознак зменшення мінеральної щільності кісток.
Частіше ламають кістки жінки у віці після 45 років, але у чоловіків після 55-ти - ця проблема також не рідкість.
В цілому в світі кожна третя жінка після 40-ка років і кожен п'ятий чоловік після 50-ти років мають ризик переломів внаслідок остеопорозу.
Переломи хребта більш притаманні для жінок, а переломи шийки стегна - для чоловіків. Такі переломи призводять до інвалідності і несуть загрозу життю.
Щоб зламати кістки, вражені остеопорозом, не слід докладати особливих зусиль. Навіть необережні нахили тулуба або носіння важкої сумки можуть призвести до компресійних переломів хребців у людей з остеопорозом.
Тому не рідко такі переломи проходять непомітно для людини, можуть маскуватися болями в спині, на які не завжди вчасно звертають увагу.
Як правило, переломи хребта потребують хірургічного втручання, в іншому випадку людина залишається інвалідом.
Остеопороз слід лікувати як будь-яку небезпечну хронічну хворобу, щоб уникнути переломів. Препарати для попередження і лікування остеопорозу на сьогодні доступні кожному.
Слід звернути увагу, що виявлення змін у кістках за допомогою денситометрії потрібно робити всім жінкам після 40 років і чоловікам після 50 років, а за наявності остеопорозу негайно звертатись до лікаря, щоб невідкладно розпочати прийом ефективних ліків для відновлення міцності кісток.
Якщо ж перелом трапився - не втрачайте часу, пам'ятайте, що Інститут нейрохірургії АМН України зможе вам допомогти.
У разі переломів хребта відділення малоінвзивної та лазерної спінальної нейрохірургії виконує сучасні реконструктивні операції. Одна з найпоширеніших - пункційна вертебропластика. Це малоінвазивна операція з відновлення цілісності хребців при їх компресійних переломах. Вона виконується під місцевим знеболенням, є відносно швидкою та не потребує тривалого перебування пацієнта у лікарні. Як правило, в той же день після операції людина йде додому. Таких операцій в нашому інституті вже виконано тисячі.
Завдяки висококваліфікованому персоналу нашого Інституту і сучасним методам лікування, ми повертаємо людям з переломами хребта можливість повноцінного життя без болю та залежності від ліжка.
Будьте здорові та щасливі!"

Хижняк Михайло Вiталiйович,
доктор мед. наук, професор, завідувач вiддiленням малоінвазивної
і лазерної спінальної нейрохірургі ДУ Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України