четвер, 12 листопада 2020 15.27

Статистика нелікованих остеопорозів в Європі

Загальновідомо, що далеко не всі пацієнти з ознаками остеопорозу отримують відповідне лікування. І такий стан справ не лише в Україні – це, на жаль, загальна тенденція.

 

Дослідження, проведене в 8 країнах  Європи (Бельгії, Франції, Німеччині, Ірландії, Польщі, Словаччині, Швейцарії і Великобританії), показало, що 75% літніх жінок, які звертались в службу первинної медико-санітарної допомоги і мали високий ризик остеопоротичних переломів, не отримували ліків для лікування остеопорозу!

 

Були досліджені історії звернень за первинною допомогою 3798 пацієнток. Як виявилось, 55% жінок відносились до групи підвищеного ризику з остеопорозу , оскільки мали хоча б одну з наступних ознак: попередній перелом, високий ризик переломів за даними FRAX, показник денситометрії T ≤ - 2,5. Втім, незважаючи на критичні показники, далеко не всі пацієнтки отримали антиостеопоротичне лікування – розрив  в лікуванні склав 74,6%, варіюючи від 53% в Ірландії до 91% в Німеччині.

 

Діагноз «остеопороз» був встановлений лише 21,2% пацієнток, і це посприяло призначенню відповідного лікування та скороченню розриву в лікуванні до 30,9%, в той час як у жінок без діагнозу розрив в лікуванні складав 94,1%. Навіть серед пацієнток з попередніми переломами хребта або стегна розрив в лікуванні був високим: 42% і 64%, відповідно, не отримували лікування.

 

Такий великий розрив в лікуванні автори дослідження пов'язують з декількома факторами, такими як неправильні уявлення про остеопороз, відсутність передбачуваних переваг терапії, занепокоєння з приводу побічних ефектів і вартості ліків, відсутність мотивації і недостатнє навчання пацієнтів.

 

Джерело: https://bit.ly/3phz4fV